S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Ürünlerimize ait merak ettiğiniz sorularınıza burada cevap bulabilirsiniz. Unutmayın, farklı konularda veya sorularda ekibimiz her zaman yanınızda !

portfolio

Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Merak ettiğiniz veya cevap almak istediğinz tüm sorularınız için uzmanlarımızdan destek alabilrsiniz.

phone-call
Uzmanlarımızı Arayın (+90) 312 4678838

SGK’ lılar ve bağımlıları (eş ve çocukları) için yapılan ve hem sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarında hem de özel hastanelerde göreceği ayakta veya yatarak tedaviler sonrasında hastaya çıkan fark ücretlerini karşılayan bir poliçedir.

0-55 yaş arasında ve SGK kapsamında olan her T.C. vatandaşı bu poliçeyi yaptırabilir

SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarından alınan sağlık hizmetlerinde, SGK’ nın karşıladığı hizmet tutarından kalan kısmın TSS sayesinde sigorta şirketleri tarafından ödenmesi, sigortalıya ayrıca bir ödeme yansımaması amaçlanmaktadır. Örneğin; özel sağlık kuruluşunun 1000TL talep ettiği bir tıbbi müdahalenin 500TL’ si SGK kapsamında karşılanıyorsa, kalan 500TL de sigorta şirketi tarafından karşılanacağı için, sigortalıya herhangi bir ek fatura yansımayacaktır.

Yatarak tedavi, ayakta tedavi ve fizik tedavi teminatları kapsam dâhilinde bulunmaktadır.

Poliçe özel şartları doğrultusunda poliçe kapsamında tutulan tedaviler için SGK kapsamında ve yasal olarak doktor muayenelerinde ödemekle yükümlü olunan 15TL dışında bir ödeme alınmamaktadır.

Poliçe 1 yıllık olarak düzenlenmektedir.

Normal işleyişte poliçe başlangıç tarihinden önceye dayanan hastalıklara ilişkin tedavi giderleri poliçe kapsamına alınmamaktadır ama sadece bir sigorta şirketinde geçmişten gelen hastalıkları da kapsayan özel bir poliçe bulunmaktadır.

Evet. Prim ödemeleri karşılığında sigortalıya makbuz verilmektedir.

Evet. Bu makbuzla vergi indiriminden yararlanılmaktadır.

Gözlük, cam, çerçeve, lens masrafları ve bunlarla ile ilgili tüm giderler poliçe teminat kapsamı dışındadır. Göz muayenesi ile poliçe başlangıç tarihinden önce var olmayan ve SGK’ nın da onayladığı göz ameliyatları kapsam dâhilinde olmaktadır.

Evet. 15 günün üzerindeki bebekler için tek başlarına tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılabilmektedir.

Bize Yazın

Sorularınız Mı Var ?

faqs
faqs
faqs